, 2 sierpnia, 2019, brak komentarzy

20 popularnych angielskich zwrotów

W dzisiejszym wpisie poznasz popularne zwroty, których na codzień używają osoby mówiące po angielsku.

Jednym z problemów przy nauce angielskiego i innych języków obcych jest fakt, że uczymy się wielu mało przydatnych słówek i zwrotów. Oczywiście warto znać tak wiele wyrażeń jak jest to możliwe, ale powinniśmy się skupiać, zwłaszcza w początkowej fazie nauki, na wyrażeniach i zwrotach popularnych, które często pojawiają się w języku. Jeśli poznamy kilkaset popularnych zwrotów nasz poziom rozumienia języka się zwiększy. Jeżeli jednak nauczymy się zwrotów, które niemal nigdy nie pojawiają się w języku, odniesiemy wrażenie, że nie czynimy żadnych postępów.

W nauce języków obcych bardzo ważna jest motywacja. Jeśli zauważam, że robię postępy, jestem zadowolony i poświęcam na naukę coraz więcej czasu. W rezultacie robię jeszcze większe postępy.

Jeśli jednak czuję, żę stoję w miejscu, zniechęcam się do nauki, zaczynam opuszczać lekcje i … cóż, rzeczywiście pozostaję na tym samym poziomie.

Reasumując, ucząc się słownictwa bądźmy selektywni i wybierajmy tylko najistotniejsze informacje czyli te, które rzeczywiście nam się przydadzą w codziennych rozmowach. Na pozostałe rzeczy również przyjdzie czas.

W dzisiejszej lekcji skupimy się więc na kilku podstawowych zwrotach często pojawiających się w angielskim. Lekcja adresowana jest dla osób początkujących, osoby średnio-zaawansowane powinny znać wszystkie te zwroty. Oto nasza lista wraz z tłumaczeniem i krótkimi wyjaśnieniami.

Jeżeli nauczysz się wszystkich tych zwrotów, to szybko zauważysz jak cząsto pojawiają się one w codziennych konwersacjach. Jest nawet prawdopodobne, że nawet bez nauki angielskiego znasz przynajmniej niektóre z nich.

 

Popularne zwroty w języku angielskim

 

Yes, sure
Tak, oczywiście

      

 

It’s possible
To jest możliwe

      

 

I suppose so
Tak sądzę

      

 

I don’t care
Nie obchodzi mnie to

      

 

I don’t know
Nie wiem

      

 

I’m sorry
Przykro mi

      

 

Be careful
Uważaj na siebie

      

 

From time to time
Od czasu do czasu

      

 

Hurry up!
Pośpiesz się!

      

 

How are you?
Jak się masz?

      

 

That’s right
Zgadza się

      

 

Just a moment
Chwileczkę

      

 

Of course
Oczywiście

      

 

Really?
Naprawdę?

      

 

Sorry to bother you
Przepraszam, że przeszkadzam

      

 

Good idea
Dobry pomysł

      

 

Excuse me
Przepraszam

      

 

Never mind
Nieważne

      

 

No, thank you
Nie, dziękuję

      

 

No problem
Nie ma sprawy

      

 

Zapraszamy do zapoznania się z listą kolejnych dwudziestu popularnych angielskich zwrotów: Kolejne przydatne angielskie zwroty.

Opracował Paweł z portalu Repeto.org

 

Zachęcam do odwiedzenia portalu Repeto.org, gdzie można znaleźć wiele interesujących materiałów do nauki języków obcych.

 


Kategorie: Język angielski Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *