, 1 stycznia, 2017, brak komentarzy

Bezpłatne materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci opracowane przez British Council

LearnEnglish Kids jest stroną internetową, należącą do British Council, która oferuje bezpłatne materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci.

 

Na LearnEnglish Kids dzieci mogą korzystać z kilku rodzajów materiałów:

– grać w darmowe gry językowe (Play a game)

– słuchać piosenek i opowiadań w języku angielskim (Listen & watch)

– praktykować czytanie i pisanie (Read & write)

– praktykować wymowę angielskich słów (Speak and spell)

– uczyć się podstaw gramatyki języka angielskiego (Grammar)

 

Kids games (gry dla dzieci)

Gając w dostępne na stronie LearnEnglish Kids gry dzieci nie tylko bawią się, lecz za razem uczą się języka angielskiego. W tej sekcji mamy do wybory kilka rodzajów kategorii: fun games, learn words, find words, play with words, spell words, apps.

 

Listen & watch (słuchaj i oglądaj)

W tej sekcji znajdziemy piosenki dla dzieci w języku angielskim, oraz najróżniejsze materiały wideo.

Są tutaj między innymi krótkie filmy animowane z napisami (short stores), gdzie dziecko słucha języka i uczy się go z kontekstu opowiadanych historyjek. Kids news to fragmenty wideo z programu telewizyjnego „What’s Your News?”. A tongue twisters to zbiór materiałów pomocnych do pracy nad właściwą wymową w języku angielskim.

 

Read & write (czytaj i pisz)

W tej sekcji znajduje się interesująca kategoria „Word of the week”, czyli słowo tygodnia. Jest to wspaniały sposób na uczenie się nowych słów w języku angielskim. W krótkich materiałach wideo dzieci z Anglii prezentują i objaśniają w prosty sposób znaczenia nowych słów.

 

Speak and spell (mów i pisz poprawnie)

W tej sekcji mamy do wybory kilka rodzajów kategorii:

  • Sounds – to słuchanie, oglądanie i śpiewanie z bohaterami prezentowanych tu filmików;
  • Speak – oglądając krótkie filmiki dziecko uczy się wymawiać słowa w języku angielskim;
  • Spell – dwójka bohaterów uczy poprawnej pisowni wybranych słów;
  • Tricky words – to nauka poprawnej pisowni trudnych słów.

 

Grammar (gramatyka)

W tej sekcji, oglądając specjalne materiały wideo, grając w gry oraz rozwiązując quizy oraz testy, dziecko uczy się zasad gramatyki angielskiej.

Kategorie dostępne w tej sekcji to grammar games (gry gramatyczne), grammar quizzes(quizy gramatyczne), grammar tests (testy gramatyczne), grammar videos (filmiki wideo uczące gramatyki).

 

Wszystkie materiały na LearnEnglish Kids są wyłącznie w języku angielskim. Szczególnie poleciłbym tą stroną dzieciom polskich rodziców mieszkających w Wielkiej Brytanii. Jednakże mogą również z niej korzystać dzieci mieszkające w Polsce, które są już zaznajomione z podstawami języka angielskiego.

Jednym z istotnych elementów nauki języka obcego jest stały „kontakt” z językiem. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby dziecko słuchało piosenek w tym języku, oglądało jak najwięcej filmów animowanych oraz innych programów w języku obcym, grało w gry, itd. W ten sposób dziecko przyswaja ten język, utrwala poznane już słowa i uczy się nowych często z kontekstu wykorzystywanych materiałów.

 

British Council jest brytyjską agencją do spraw współpracy kulturalnej oraz oświatowej, z nastawieniem na naukę języka angielskiego. Funkcjonuje ona od 1934 roku. W Polsce znajdują się dwie placówki British Council, jedna w Warszawie, a druga w Krakowie. Ich działalność związana jest głównie z prowadzeniem kursów języka angielskiego, oraz przeprowadzaniem egzaminów Cambridge English for Speakers of Other Languages.

 

Odwiedź LearnEnglish Kids

 


Kategorie: Gry językowe dla dzieciMateriały dla dzieciStrony do nauki języków Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *