, 20 stycznia, 2017, brak komentarzy

Czytaj i słuchaj wymowy w języku angielskim, niemieckim lub chińskim z Talkify

Wiele różnych elementów składa się na naukę języka obcego. Jednym z nich, bardzo istotnym, jest czytanie w języku obcym. Oczywiście, jeżeli tylko zaczynamy naukę języka obcego, właściwa selekcja materiałów, z których będziemy korzystać, oraz korzystanie z dobrego słownika będą nieodzowne.

Jednakże jest jeszcze coś więcej. Podczas, gdy jak najczęstsze czytanie w języku obcym jest korzystne, to niemniej bardzo ważne jest to, aby w tych początkowych stadiach słuchać prawidłowej wymowy poszczególnych wyrazów oraz zdań.

Błędy w wymowie nabyte w procesie uczenia języka są dosyć trudne do skorektowania w późniejszych etapach nauki. Jest to możliwe, ale lepiej uczyć się właściwej wymowy od samego początku.

W tym celu możemy skorzystać z pomocy pewnych narzędzi. Jednym z takich narządzi jest Talkify, który umożliwia zarówno praktykowanie czytania i słuchanie wymowy poszczególnych słów i całych zdań.

 

W jaki sposób działa Talkify?

Talkify jest programem, który przeczyta wybrany przez ciebie tekst. Wystarczy skopiować i wkleić w okienku na górze strony adres internetowy wybranego artykułu.

Klikając myszką na wybrany przez ciebie paragraf, wskazujesz programowi, który fragment chcesz odsłuchać.

W każdej chwili możesz przerwać czytanie, czy powtórzyć je, po prostu klikając na ikonkę odtwarzania na dole okna.

Na dzień dzisiejszy Talkify obsługuje trzy języki: angielski, niemiecki i chiński.

 

Wypróbuj Talkify.

 


Kategorie: Jak się uczyćProgramy do nauki języków Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *