, 1 kwietnia, 2017, brak komentarzy

Darmowe książki po angielsku dla dzieci i młodzieży – do czytania i do słuchania na Oxford Owl

Na Oxford Owl znajdziemy darmowe książki po angielsku dla dzieci i młodzieży, do czytania i słuchania online.

Książki, szczególnie dla tych młodszych dzieci, zawierają ciekawe, interesujące ilustracje.

Co więcej jest to świetna strona dla dzieci polskojęzycznych, które chcą się uczyć języka angielskiego, ponieważ wszystkie dostępne tutaj książki elektroniczne są dodatkowo wyposażone w wersję do słuchania.

Oznacza to, że poza czytaniem samemu, można również wysłuchać narratora, który przeczyta wybraną przez nas książkę. Próbując czytać samemu, a następnie słuchając narratora, dziecko uczy się prawidłowej wymowy poszczególnych słów i fraz.

Poza tym słuchając czytania książek dziecko „osłuchuje się” z językiem angielskim, co bardzo pomaga w przyswajaniu tego języka, w rozumieniu go i również w zapamiętywaniu.

Ucząc się języka obcego bardzo ważne jest to, aby od samego początku uczyć się prawidłowego brzmienia i wymowy słów. Nawyki w nieprawidłowej wymowie są znacznie trudniej do skorygowania na późniejszych etapach nauki. Dlatego też warto skorzystać z tego, co oferuje Oxford Owl, czyli czytać i słuchać.

 

Przechodząc do wyszukania książek dla dziecka, po pierwsze należy wybrać przedział wiekowy (uczynimy to klikając na „Age …” w kolumnie po lewej stronie). Po drugie należy pamiętać, aby zaznaczyć, że szukamy ebooków (w kolumnie po prawej stronie należy wybrać „eBooks”), chyba że chcemy zamówić książki drukowane.

Ewentualnie możemy również wybrać rodzaj książki („Book type”) oraz serię wydawniczą („Series”).

 

Na stronie Oxford Owl mamy do wyboru sześć przedziałów wiekowych, dla dzieci od 3 lat do 11.

Dla dzieci w wieku 3 – 4 lat znajdziemy tam następujące tytuły: „Fetch!”, „The Haircut”, „The Hedgehog”, „The Library”, „The Lost Teddy”, „The Little Red Hen”, „Floppy Did This!”.

Dla dzieci w wieku 5 – 6 lat znajdziemy tam książki o piratach „Pirate Adventure”, futbolu „Goal”, dinozaurach „Land of the Dinosaurs”, obcych „Alien Invasion”, robotach „Robo-dog”, oraz również o księżniczkach „The Frog Prince”, balecie „Ballet”, i wiele innych.

Podobnie w przypadku dzieci starszych, znajdziemy tam wiele interesujących pozycji o najróżniejszej tematyce, od sportu, po przygody, fantastykę, itd.

 

Rejestracja

Pozostała do powiedzenia jeszcze tylko jedna rzecz. Aby móc korzystać z zasobów Oxford Owl, potrzebna jest rejestracja. W celu zarejestrowania się należy przejść do „Join us”, które znajduje się w górnym prawym rogu strony. Po podaniu adresu email oraz utworzenia hasła będziemy mieli bezpłatny dostęp do serwisu.

 

Jeżeli poszukujesz książek dla swojego dziecka do czytania na iPadzie, tablecie, laptopie czy innym urządzeniu elektronicznym to powinieneś odwiedzić stronę Oxford Owl.

Zapraszam do korzystania z Oxford Owl

 


Kategorie: Książki audioMateriały dla dzieci Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *