, 2 kwietnia, 2017, brak komentarzy

Nauka języków obcych z programem Rosetta Stone. Pobierz DEMO.

Metoda, która jest zastosowana w programach Rosetta Stone koncentruje się na odwzorowaniu naturalnego sposobu, w jaki uczymy się języka. W języku angielskim jest to nazywane ‘immersion’ i polega na zanurzeniu się w języku.

Przy wykorzystaniu programu Rosetta Stone języka obcego uczymy się bez użycia języka ojczystego. Ani słowa ani wyrażenia nie są tłumaczone na język polski czy jakikolwiek inny.

W ten sposób próbuje się odtworzyć sytuacje, w której mielibyśmy kontakt z językiem obcym przebywając zagranicą.

Proces wprowadzania nowych słów i wyrażeń odbywa się w czterech etapach:

  1. Obrazy i dźwięki
  2. Słowa
  3. Zdania
  4. Dialogi

Zapamiętywanie nowych słów jest ułatwione poprzez system regularnych powtórek.

Z programem Rosetta Stone masz możliwość ćwiczenie wymowy przy użyciu mikrofonu, której poprawność jest sprawdzana przez program.

Każda lekcja kończy się podsumowaniem twoich wyników, gdzie możesz ocenić czy chcesz kontynuować naukę czy powtórzyć przerobiony materiał.

Pełne kursy składają się od trzech do pięciu części, w zależności od języka.

Rozpoczynamy od poziomu dla początkujących i kontynuujemy naukę do poziomu dla średniozaawansowanych. Tym samym jest to świetny program dla tych, którzy chcą się uczyć języka obcego od podstaw.

Dla osób zainteresowanych poziomem zaawansowanym, dla niektórych języków istnieje możliwość dalszej nauki z kursami Advanced.

 

Sesje z tutorem

Rosetta Stone umożliwia praktykowanie rozmowy w języku którego się uczymy z tutorem. Nasz tutor będzie native speakerem tego języka. Tutor jest również po to, aby pomóc nam z wszelkimi trudnościami, które możemy mieć z wymową lub gramatyką, itd. Sesje z tutorem odbywają się w małych grupach, nie większych niż czteroosobowych. Możliwe są również indywidualne, prywatne lekcje, ale są one płatne.

Każda sesja trwa 25 minut. Odbywa się ona w całości języku obcym oraz bazuje na materiale, który do tej pory przerobiliśmy.

Każdy kurs jest podzielony na unity, które z kolei są podzielone na lekcje. Dla każdego unitu przysługują dwie 25 minutowe sesje z tutorem. (Każdy unit zawiera cztery tzw. ‘core lesson’, czyli lekcje główne. Pierwszą sesję z tutorem możemy mieć po przerobieniu 2-ej z tych lekcji, a drugą po przerobieniu 4-ej.)

Kursy trzyczęściowe będą miały 12 unitów, co oznacza, że uprawniają one nas do 24 lekcji z tutorem. Natomiast kursy pięcioczęściowe będą miały 20 unitów, co oznacza, że uprawniają one nas do 40 lekcji z tutorem.

Sesje z tutorem są dostępne wyłącznie dla użytkowników, którzy kupili kurs w formie subskrypcji online.

 

Języki dostępne w ofercie Rosetty Stone

– Arabski
– Chiński (mandaryński)
– Niderlandzki
– Angielski (Brytyjski)
– Angielski (Amerykański)
– Francuski
– Niemiecki
– Grecki
– Hebrajski
– Hindi
– Irlandzki
– Włoski
– Japoński
– Polski
– Portugalski
– Rosyjski
– Hiszpański (europejski)
– Hiszpański (latynoski)
– Szwedzki
– Turecki
– Koreański

 

Rosetta Stone to profesjonalny program, którego zakup warto rozważyć. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że program ten nie używa w ogóle języka polskiego. Nie zawiera on nawet słownika z tłumaczeniami słów na język polski. Wynika to ze specyfiki zastosowanej tutaj metody.

Ucząc się nowego języka od podstaw, ograniczenie się wyłącznie do Rossety Stone może być problematyczne. Raczej będziemy zmuszeni korzystać również z dodatkowych materiałów, takich jak słownik, podręcznik do gramatyki, itp.

Jednakże jest to program, który faktycznie może pomóc nam „zanurzyć się” w języku, którego się uczymy.

Przed zakupem produktu możesz bezpłatnie wypróbować wersję demo.

Kurs jest dostępny zarówno w wersji do pobrania, oraz jako subskrypcja online. Możliwe jest również pobranie aplikacji Rosetty Stone na urządzenia mobilne. (Jest to najtańsza opcja!)

 


Kategorie: Aplikacje do nauki językówProgramy do nauki języków Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *