, 12 września, 2017, brak komentarzy

Italki – Sposób na konwersację w języku obcym przez Internet

Konwersacje w języku obcym z jego rodzimymi użytkownikami, czyli native speakers, są niezbędnym elementem do nauczenie się tego języka

Italki jest międzynarodowym serwisem społecznościowym umożliwiający znalezienie takich native speakers, osób posługujących się językiem, którego się uczysz.

Co oferuje ten serwis?

  1. Wymiana językowa (Language Partners)

Wymiana językowa polega na komunikacji z native speakerem wybranego przez ciebie języka, który jednocześnie chce uczyć się twojego języka ojczystego.

W ten sposób, na przykład, poświęcając półgodziny czasu na rozmowę z kimś w swoim ojczystym języku, osoba ta może następnie porozmawiać z tobą w jej języku. Wszystko odbywa się bezpłatnie. Możesz to robić przez Skype lub inny komunikator internetowy.

Aby wyszukać partnera do bezpłatnej wymiany językowej wejdź na stronę italki.com i wybierz kategorię „Community”, a następnie przejdź do „Language Partners” (Partnerzy językowi).

 

  1. Nieformalne korepetycje (Informal Tutoring)

Nieformalne korepetycje mogą być wykorzystywane w podobny sposób jak wymiana językowa do praktykowania konwersacji w języku obcym, z tą różnicą, że są one płatne. Warto z korzystać z tej opcji szczególnie w tedy, gdy mamy trudności ze znalezieniem partnera do wymiany językowej. Ponieważ nie są to wykwalifikowani nauczyciele opłaty za lekcje zazwyczaj nie są zbyt wysokie.

 

  1. Profesjonalne lekcje (Professional Lessons)

Ta opcja umożliwia ci znalezienie wykwalifikowanych nauczycieli, którzy swoje wykształcenie musieli potwierdzić przesłaniem odpowiednich dokumentów. W ich ofertach są często profesjonalne kursy, dla różnych poziomów zaawansowania. Lekcje są płatne. Przed zdecydowaniem się na naukę możesz skorzystać z półgodzinnej lekcji próbnej.
Aby korzystać z tego serwisu musisz utworzyć swój profil.  Podobnie jak na Facebooku możesz zapraszać różne osoby do grona przyjaciół lub tylko obserwować ich. Oczywiście możesz również komunikować się z nimi wysyłając wiadomości.

 

Zapraszam do korzystania z italki.com

 


Kategorie: Aplikacje do nauki językówJak się uczyćStrony do nauki języków Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *