, 14 marca, 2017, brak komentarzy

Najlepsze aplikacje do wymiany językowej

Pytanie o najlepsze aplikacje do wymiany językowej, jest coraz częsciej stawiane przez osoby uczące się języków.

Gdy uczymy się jakiegoś języka obcego, możliwość praktykowania rozmowy w tym języku jest niezwykle istotna. Szczególnie jest to nieodzowne, gdy naszym celem w nauce języka jest komunikowanie się z ludźmi.

Nadmieniam o tym dla tego, że czasami możemy mieć inny cel w nauce. Na przykład możemy uczyć się języka po to, aby móc czytać książki w tym języku, lub oglądać filmy, itp. Przy tych innych celach zdolność mówienie w języku obcym nie jest aż tak ważna.

Jednakże te wszystkie osoby, które chcą być w stanie komunikować się w języku obcym, potrzebują one oprzeć swoją naukę na dwóch filarach.

Jednym z tych filarów jest to, co zazwyczaj otrzymujemy w szkole na lekcjach języka obcego. To znaczy całą teoretyczną część, włączając w to słownictwo, zasady wymowy, gramatykę, itd.

Dugi z filarów ma wymiar praktyczny, i wiąże się z używaniem języka, którego się uczymy.

Aby nasza nauką języka obcego przynosiła efekty, potrzebujemy stosować w praktyce to, czego się uczymy. Czyli, aby nauczyć się rozmawiać w języku obcym, musimy praktykować rozmowę z innymi.

Jak wiemy, w ostatnim czasie powstało wiele serwisów internetowych umożliwiających kontakt z użytkownikami innych języków, z native speakerami i nie tylko.

Korzystając z tych serwisów możemy znaleźć nauczyciela języka obcego z kraju, którego języka się uczymy, lub partnera do bezpłatnej wymiany językowej.

W jednym z poprzednich artykułów powiedziałem już o stronach do wymiany językowej. Tutaj natomiast powiem o aplikacjach do wymiany językowej.

 

iTalki

Pierwsza aplikacja, o której należy powiedzieć, należy do serwisu iTalki.

iTalki, moim zdaniem, jest chyba najlepszym miejscem do znalezienia partnera do wymiany językowej.

Na iTalki możemy znaleźć nauczycieli wykwalifikowanych (Professional Teacher) i niewykwalifikowanych (Community Tutor). Korzystanie z pomocy nauczyciela jest płatne.

Opłaty nie są wygórowane i będą różnić się w zależności od kwalifikacji danej osoby, oraz od miejsca ich przebywania.

Aby znaleźć nauczyciela należy przejść do opcji „Find Teacher” w naszej aplikacji.

Natomiast opcja „Find Language Partner” umożliwia bezpłatne skontaktowanie się z innymi użytkownikami, którzy mówią w języku, którego chcemy się uczyć.

Tam możemy znaleźć osoby, które posługują się naszym językiem docelowym, i za razem chcą uczyć się naszego języka ojczystego.

Aby wyszukać partnera do bezpłatnej wymiany językowej potrzebujemy wpisać, jakiego języka chcemy się uczyć (Learning), oraz jaki jest nasz język (Speaking). Ewentualnie możemy podać kraj pochodzenia osoby, z którą chcemy nawiązać współpracę (From), określić płeć (Gender), oraz wybrać, czy poszukujemy tylko native speakerów, czy nie koniecznie.

Jak zobaczymy, powinniśmy znaleźć wiele osób, które chcą się uczyć naszego języka, i przy tym mówią w języku, którym my jesteśmy zainteresowani.

Aby pobrać aplikację przejdź do sklepu na twoim urządzeniu i poszukaj „italki”.

 

HelloTalk

Rewelacyjną aplikacją do wymiany językowej jest HelloTalk. Aplikacja ta umożliwia praktykowanie rozmowy z native speakerami ponad stu różnych języków. Dostępna tutaj wyszukiwarka (Custom Search) umożliwia wybranie osób według ich języka, narodowości, miejsca zamieszkania, oraz tego, jakiego języka się uczą.

Pod kategorią „Best Match” zobaczymy sugestie native speakerów wybranych dla nas przez program, na podstawie informacji o nas, zawartych w naszym profilu.

Osoby, z którymi chcielibyśmy nawiązać kontakt możemy dołączyć do grona osób przez nas obserwowanych (Follow).

Aby skontaktować się z jakąś osobą, po wejściu na jej/jego profil możemy napisać wiadomość (Message).

Aby pobrać aplikację przejdź do sklepu na twoim urządzeniu i poszukaj „HelloTalk”.

 

WeSpeke

WeSpeke jest serwisem społecznościowym, który umożliwia naukę języków obcych i praktykowanie rozmowy.

Aplikacja WeSpeke umożliwia znalezienie partnerów do bezpłatnej wymiany językowej.

Działa ona na takiej zasadzie, że wyszukuje ona dla nas osoby, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebą i naszym zainteresowaniom. Informacje o nas i naszych zainteresowaniach podajemy podczas rejestracji. Istnieje możliwość późniejszej modyfikacji naszych danych w opcji „Profile Edit”.

Osoby sugerowane dla nas przez program będą dostępne pod kategorią „Matches”. Obok imienia każdej osoby zobaczymy informacje o tym, na ile jej profil jest zgodny z naszymi potrzebami.  Klikając na imię danej osoby, możemy zapoznać się bliżej z jej profilem oraz nawiązać rozmową.

Aby pobrać aplikację przejdź do sklepu na twoim urządzeniu i poszukaj „WeSpeke Chat”.

 

Kolejne aplikacje do wymiany językowej, które warto wypróbować to:

Conversation Exchange, Hello Pal, Speaky oraz HiNative.

 

Mam nadzieję, że aplikacje do wymiany językowej, które zostały tutaj przedstawione, okażą się pomocne w twojej nauce.

 


Kategorie: Aplikacje do nauki języków Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *