, 22 marca, 2017, brak komentarzy

Naucz dziecko czytać po angielsku z czytającym długopisem LeapReader

Jak nauczyć dziecko czytać po angielsku? Świetnym narzędziem, które można wykorzystać w tym celu jest czytający długopis LeapReader, wraz z kompatybilną z nim serią książek w języku angielskim.

 

Trzy funkcje czytającego długopisu LeapReader.

 

  • Czytanie

Funkcja ta działa na zasadzie „dotknij i mów”. Dotykając czytającym długopisem poszczególne słowa w tekście, nasz długopis przeczyta je nam.

Czytający długopis może również przeczytać nam cały fragment tekstu znajdujący się na wybranej przez nas stronie.

 

  • Pisanie

Przy pomocy tego długopisu dziecko może również uczyć się pisać w języku angielskim. Zaczynając od alfabetu poprzez proste słowa, a następnie frazy, dziecko ma możliwość nauki pisania po angielsku.

 

  • Słuchanie audio książek

Długopis ten pozwala również na słuchanie audio książek dla dzieci w języku angielskim.
Aby móc czytać i pisać korzystając z tego długopisu jest konieczne kupienie kompatybilnych z nim książek i zeszytów. Bez tych książek i zeszytów nie będziemy wstanie używać czytającego długopisu LeapReader (tylko na materiałach testowych, zawartych w zestawie).

Zakup czytającego długopisu od LeapFrog jest warty rozważenia.

 

Jak się uczyć?

Powtarzając wymowę słów za programem dziecko uczy się ich prawidłowej wymowy. Co z kolei jest niezwykle istotne przy nauce mówienia w języku obcym.

Nauka właściwej wymowy słów jest niezwykle istotna od samego początku poznawania języka obcego. Nabyte błędy w wymowie słów są dość trudne do skorektowania na późniejszych etapach nauki. Jest to możliwe, ale lepiej uczyć się właściwej wymowy od samego początku.
Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 8 roku życia, jednakże chodzi tu o dzieci, dla których angielskich jest ich językiem rodzimym.

W przypadku dzieci, dla których angielski nie jest ich pierwszym językiem, również starsze dzieci mogą z niego korzystać.

 

Kupując zestaw LeapReader od LeapFrog, znajdziemy w nim:

  • – Czytający długopis LeapReader
  • – Książeczkę startową
  • – Próbną kartkę do pisania

 

Korzystając z zakupionych książek będziemy mieli możliwość wyboru głosu lektora z akcentem zbliżonym do brytyjskiego (należy wybrać „Queen’s English”) lub amerykańskim.
Zestaw LeapReader można kupić za pośrednictwem księgarni Amazon. (Dostępne są dwa rodzaje: „zielony” i „różowy”).

 


Kategorie: Materiały dla dzieci Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *