, 1 lutego, 2017, brak komentarzy

Praktykuj rozumienie ze słuchu języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i wielu innych

Strona listeningpractice.org została stworzona po to, aby pomóc osobom uczącym się języków obcych, usprawnić ich zdolności rozumienia ze słuchu native speakerów wybranego języka.

Obecnie na stronie tej jest dostępnych ponad 47 tysięcy ćwiczeń i 62 teksty w 15 różnych językach. Wszystkie nagrania zostały dokonane przez rodzimych użytkowników danych języków.

 

W części zatytułowanej „PRACTICE SENTENCES”, możesz praktykować rozumienie ze słuchu zdań w wybranym przez ciebie języku.

Do wyboru masz 12 języków, wśród których są:

  • Angielski
  • Hiszpański
  • Niemiecki
  • Rosyjski
  • Francuski
  • Chiński
  • Niderlandzki
  • Portugalski
  • Hebrajski

 

Aby rozpocząć ćwiczenia, po przejściu do „PRACTICE SENTENCES”, wybierz język, który cię interesuje.

W ten sposób przejdziesz do kolejnej strony, gdzie po wyborze poziomu trudności, kliknij na ikonkę „Start”, aby rozpocząć naukę.

Nauka polega na tym, że słyszysz zdanie w wybranym przez ciebie języku, po czym należy napisać je w okienku znajdującym się na środku strony.

Jeżeli potrzebujesz, w każdym czasie możesz ponownie posłuchać wypowiedziane zdanie, w normalnym tempie (Normal speed) lub zwolnionym (Slow speed).

Aby sprawdzić poprawność wykonania zadania, należy kliknąć na ikonkę „Check”.

Po kliknięciu „Check” wypowiedziane poprzednio zdanie pojawi się w formie pisanej, co umożliwia nam porównanie tego z naszą pisownią.

Ostatnią rzeczą do zrobienia jest dokonanie samooceny poprawności wykonania przez nas zadania.

 

Następną funkcją dostępną na tej stronie jest „PRACTICE WITH TEXTS”, czyli ćwiczenia z tekstem. Dostępne teksty występują tu w dziesięciu językach: Angielskim, Niemieckim, Hiszpańskim, Francuskim, Duńskim, Niderlandzkim, Włoskim, Japońskim, Rosyjskim i Esperanto.

Tutaj podobnie jak poprzednio słuchamy fragmentu tekstu, który należy napisać. Istnieje możliwość powtórnego odsłuchania w tempie normalnym lub wolnym. Klikając na „Check” sprawdzamy poprawność wykonania zadania. Dodatkowo dla niektórych tekstów jest dostępne tłumaczenie na język polski.
Na stronie tej możesz również ćwiczyć odmianę ponad 3 tysięcy czasowników w 4 różnych językach.

 

Zapraszamy do korzystania z Listening Practice.

 


Kategorie: Strony do nauki języków Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *