admin, 6 lutego, 2017, brak komentarzy
Readlang – aplikacja, która pomoże ci w czytaniu w języku obcym
Jeżeli chcemy nauczyć się czytać w języku obcym, świetną aplikacją, która może nam w tym pomóc jest Readlang.
Korzystając z tej aplikacji mamy możliwość przetłumaczenia wybranego przez nas słowa lub frazy bezpośrednio na stronie artykułu, który czytamy. Po prostu klikając na dane słowo lub frazę w ich miejsce zostaje wyświetlone ich tłumaczenie, na wybrany przez nas język.
Oznacza to, że czytając dany tekst nie potrzebujesz korzystać z dodatkowych okien ze słownikiem, translatorem, lub innych narzędzi.
To, co odróżnia Readlang od translatora Google to to, że nie tłumaczy on całej strony, ale tylko wybrane pojedyncze słowa lub frazy, tym samym umożliwiając nam praktykowanie czytania w języku obcym.
Jeżeli potrzebujemy dodatkowego wyjaśnienia znaczenia jakiegoś słowa obcego, mamy do dyspozycji słownik. Klikając na ikonkę słownika – dostępną na pasku narzędzi aplikacji – pojawi się okienko ze słownikiem, od razu wyświetlając nam słowo, odnośnie którego mięliśmy wątpliwości.
Trzecią zaletą tej aplikacji jest to, że pomaga ona w zapamiętywaniu nowych słów, przy wykorzystaniu flashcards, zwanych również fiszkami. Wszystkie te słowa, których znaczenia sprawdzaliśmy, trafiają do naszej bazy fiszek. Powracając do nich w interwałach czasowych, mamy możliwość utrwalenia ich w naszej pamięci.
Aby móc używać tej aplikacji należy zainstalować wtyczkę Readlang w przeglądarce, której używamy. W tym celu kliknij na „Get Web Reader” na stronie internetowej readlang.com.
Po zainstalowaniu aplikacji, w górnym prawym rogu przeglądarki, obok pasku adresu, pojawi się ikonka „R”.
Klikając na tą ikonkę uaktywniamy aplikację na stronie, na której się znajdujemy.
Na pasku narzędzi aplikacji, który pojawi się u góry strony, należy wybrać z jakiego języka i na jaki mają odbywać się tłumaczenia.
Aby przejść do flashcards oraz innych funkcji, możemy to zrobić klikając na „R” na pasku narzędzi aplikacji, znajdującym się w lewym górnym rogu.
Pełny dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez Readlang wymaga rejestracji i opłaty, która nie jest wygórowana.
Jednakże w ramach bezpłatnego planu mamy nieograniczony dostęp do tłumaczenia pojedynczych słów oraz dziesięciu fraz dziennie.
Zapraszam do wypróbowania Readlang.
Dodaj komentarz