, Czerwiec 22, 2017, brak komentarzy

Rekomendowany program do nauki języków obcych – Bliu Bliu

Reklama

Bliu Bliu jest to program do nauki języków obcych, który umożliwia naukę ponad stu różnych języków . Do najpopularniejszych tutaj należą język angielski, niemiecki, włoski, hiszpański i rosyjski.

Nauka na Bliu Bliu polega zasadniczo na czytaniu tekstów w języku obcym. Jednakże nie chodzi tutaj wyłącznie o czytanie. Wykorzystując kilka prostych rozwiązań, program ten pomaga nam w nauce słów języka obcego oraz przyswojeniu ich właściwej wymowy.

Bliu Bliu nie jest przeznaczony dla osób rozpoczynających naukę języka obcego. Aby korzystanie z tego programu przyniosło efekty, potrzebujemy przynajmniej znać podstawy języka, którego chcemy się uczyć.

 

Jak korzystać z Bliu Bliu?

Rozpoczynając naukę z Bliu Bliu, po wybraniu języka, potrzebujemy zdać krótki test, w celu oceny stopnia naszej znajomości tego języka.

Czytając wybrane materiały zobaczymy, że niektóre słowa w tekście są zaznaczone na czerwono.

Słowa zaznaczone na czerwono będą tymi, które program oznaczył jako potencjalnie trudne lub nieznane dla nas.

Zawsze możemy zmienić „status” każdego ze słów, i tych zaznaczonych na czerwono i tych niezaznaczonych. Po kliknięciu na wybrane słowo, pojawią się dla niego dwie opcje „Difficult” (trudny) i „Easy” (łatwy), dając nam możliwość określenia, na ile je znamy.

Program zapamiętuje nasze wybory w odniesieniu do każdego ze słów. Tym samym słowa zaznaczone przez nas jako trudne, będą pojawiać się w kolorze czerwonym we wszystkich przyszłych lekcjach, dopóki nie zmienimy ich statusu.

Klikając na słowa w tekście możemy również sprawdzić ich znaczenie. Jednakże, ponieważ program ten używa w tym celu translatora Google, wyniki tłumaczeń nie zawsze będą poprawne.

Wielu tekstom towarzyszą nagrania audio wykonane przez native speakerów (znajdują się one pod kategorią „Recorded by Natives”). Czytając teksty samemu a następnie słuchając native speakerów mamy możliwość uczenia się prawidłowej wymowy. Niestety nie wszystkie teksty są wyposażone w towarzyszące im nagrania.
Wybierając kategorię „Words” (Słowa), uczymy się nowych słów zapoznając się z ich użyciem w przykładowych zdaniach.

Pod kategorią „Books” (Książki) znajdziemy różne książki, które możemy przeczytać przy użyciu stosowanej tutaj metody nauki.

Ponad to, program ten umożliwia nam dodanie naszych własnych tekstów („Upload my Texts”), na przykład skopiowanych z innych stron internetowych. W ten sposób możemy wykorzystać ten program do czytania materiałów, które nas interesują.
Pełny dostęp do programy wymaga wykupienia abonamentu.

Korzystanie z programu bezpłatnie jest możliwe, jednakże nasz dostęp do lekcji będzie przerywany przerwami, które będziemy musieli odczekać.

 

Rekomendacje

Wśród osób pozytywnie oceniających ten program jest, między innymi, Gabriel Wyner, autor świetnej książki „Fluent Forever: How to Learn Any Language Fast and Never Forget it”. Opinia Gabriela Wynera na temat Bliu Bliu jest dostępna na jego stronie internetowej.

 

Tak jak wspomniałem na początku, Bliu Bliu nie jest programem dla osób, które tylko zaczynają naukę jakiegoś języka. Jednakże, jeżeli już znasz podstawy, czyli posiadasz pewien zasób słownictwa i podstawowe zrozumienie gramatyki, jest to program, który pomoże ci rozwijać twoją znajomość języka obcego.

Czytanie jest najlepszym sposobem na powiększanie zasobu znajomości nowego słownictwa. Bliu Bliu dostarcza nam prostych narzędzi do uczenia się nowych słów, przyswajania ich prawidłowej wymowy oraz śledzenia naszych postępów.

 

Wypróbuj Bliu Bliu.

 


Kategorie: Programy do nauki językówStrony do nauki języków Tagi: , , , , , , , , , , , , ,Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *