, 22 marca, 2017, brak komentarzy

Z tą stroną poprawisz swoją wymowę w języku angielskim – YouGlish

Jeżeli interesuje nas nauka wymowy w języku angielskim, warto zapoznać się z YouGlish.

Z YouGlish mamy możliwość sprawdzić wymowę słów w języku angielskim w ich rzeczywistym, naturalnym kontekście.

Wpisując wybrane przez nas słowo w okienku wyszukiwarki, strona ta wyszuka nam przykłady jego użycia w materiałach dostępnych na YouTube.

Będziemy mieli możliwość wysłuchania wielu przykładów użycia wybranych przez nas słów przez native speakerów języka angielskiego. Dodatkowo u dołu okienka z materiałem wideo pojawią się napisy do niego. Występowanie napisów jest oczywiście świetnym rozwiązaniem, które znaczenie pomoże nam w zrozumieniu tych przykładów.

Wyszukując przykłady wymowy danych słów możemy również wybrać to, z jakim akcentem chcemy je usłyszeć. Mamy tutaj do wyboru akcent brytyjski [UK], amerykański [US] i australijski [AUS]. Aby szukać różnych przykładów, niezależnie od akcentu, należy wybrać [ALL].

Strona ta może być używana w trybie normalnym lub ograniczonym, tzw. „Restricted Mode”. Przechodząc do „Restricted Mode”, wszelkie materiały niewłaściwe dla dzieci, będą automatycznie odrzucone przez program.

Największą zaletą tej strony jest to, że zamiast sztucznej wymowy słownikowej, mamy możliwość wysłuchać użycia wybranych przez nas słów, przez rzeczywiste osoby, w różnorodnych, rzeczywistych sytuacjach.

Poza tym, na YouGlish, nie tylko uczymy się wymowy wybranych przez nas słów, ale mamy możliwość również zapoznania się z przykładami ich użycia w życiu.

 

Gorąco polecam YouGlish.

 


Kategorie: Jak się uczyćStrony do nauki języków Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *