, 23 maja, 2017, brak komentarzy

Ucz się języków obcych z LingQ – programem, który stworzył Steve Kaufmann.

LingQ jest to program do nauki języków obcych, którego twórcą jest Steve Kaufmann.

Steve Kaufmann jest poliglotą, który opanował dziesięć języków obcych, jak sam twierdzi, używając metody zastosowanej w tym programie.

Wraz z LingQ możemy uczyć się następujących języków:

angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, włoskiego, japońskiego, koreańskiego, chińskiego, szwedzkiego, niderlandzkiego, greckiego i polskiego.

Po wyborze języka, którego chcemy się uczyć, mamy dostęp do wielu kursów, dla różnych poziomów zaawansowania.

Naszą naukę rozpoczynamy od czytania tekstu w języku obcym. Równocześnie mamy możliwość wysłuchania lektora, który przeczyta nam ten tekst.

Wszystkie słowa w tekście, których jeszcze nie przerabialiśmy, będą zaznaczone na niebiesko.

Klikając na takie słowo, program pokaże nam trzy wskazówki, co do jego znaczenia. Z nich możemy wybrać tą, która naszym zdaniem jest najwłaściwsza. Ewentualnie możemy kliknąć na „New Hint”, aby przy pomocy słownika, poszukać i dodać nowe tłumaczenie tego słowa.

Aby korzystać ze słownika w języku polskim, należy przejść do ustawień (View DictionaryEdit Dictionary Settings) i wybrać odpowiedni słownik.

Czyli, dokonując wyboru spośród dostępnych wskazówek, lub dodając nową, dla słów, których nie znamy, tworzymy w ten sposób ling-i. Słowo takie będzie od teraz zaznaczone na żółto, zarówno w tej, jak i przyszłych lekcjach.

Nauka języka tutaj polega właśnie na tworzenie jak największej liczby takich ling-ów.

Wszystkie utworzone przez nas ling-i potrzebujemy później przeglądać i starać się zapamiętać ich znaczenie.

Możemy to uczynić, albo przy pomocy fiszek elektronicznych (LearnVocabulary), lub po prostu przez najechanie kursorem na zaznaczone na żółto słowo, na które natrafiliśmy podczas czytania tekstów.

Każdą lekcję możesz pobrać na twój odtwarzacz plików audio i słuchać jej, najlepiej jak najczęściej jesteś w stanie.

Ten proces słuchania i czytania, oraz powtarzania poznanego słownictwa, pomoże ci, według Steve’a Kaufmann’a, opanować wybrany przez ciebie język obcy w niedługim czasie.
Na stronie internetowej LingQ, w sekcji „Exchange” możesz również znaleźć partnera do wymiany językowej.

Dostęp do wszystkich opcji programu wymaga wykupienia miesięcznego abonamentu. Jakkolwiek nawet przy bezpłatnym dostępie, możemy wiele skorzystać używając tego programu.

 

Aby wypróbować LingQ odwiedź stronę internetową lingq.com lub pobierz aplikację na twojego smartfona lub tableta.

Aby pobrać aplikację przejdź do sklepu na twoim urządzeniu i poszukaj „LingQ”, alternatywnie użyj tych linków: dla Androida, dla iOS.

 


Kategorie: Aplikacje do nauki językówJak się uczyćProgramy do nauki językówStrony do nauki języków Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *