, 30 czerwca, 2017, 2 komentarze

Czytaj i słuchaj równocześnie w języku obcym z aplikacją Kindle

Internetowa księgarnia Amazon wśród wielu produktów ma do zaoferowania dwa serwisy, które mogą być bardzo pomocne dla uczących się języków obcych. Jednym z nich jest Kindle Store, a drugim Audible.

Na Kindle Store znajdziemy tysiące ebooków, płatnych oraz bezpłatnych, dostępnych w wielu językach. Natomiast na Audible możemy kupić książki do słuchania.

Piszę o tych dwóch serwisach, dlatego, że Amazon wprowadził bardzo interesującą funkcję, która umożliwia ich połączenie w jedno. Ta nowa funkcja, która nazywa się „Whispersync for Voice-ready” lub „Audible Narration”, umożliwia synchronizację ebooka z jego wersją audio.

Wszystkie tytuły dostępne w Kindle Store, przy których znajdziemy oznaczenie „Whispersync for Voice-ready” lub „Audible Narration”, będą posiadały ich wersję audio, która będzie zsynchronizowana z tekstem książki.

Kupując książkę, oraz zsynchronizowaną z nią wersję audio, będziemy mogli czytać i słuchać narracji audio jednocześnie. Przy tym nasza aplikacja będzie pokazywać nam, które słowa w danym czasie są wymawiane przez program. Jest to świetna opcja przy uczeniu się języka, a dokładniej mówiąc, poprawnej wymowy.

Aby upewnić się, że książka jest zsynchronizowana, należy z dostępnych formatów tej książki wybrać„Audiobook”, a następnie sprawdzić w opisie, czy znajduje się tam informacja „Read & Listen„, wraz z ikonką tutaj występującą.

 

Jak korzystać z tej funkcji?

Funkcja Whispersync for Voice-ready” lub „Audible Narration” jest dostępna na tabletach Amazon Fire lub po pobraniu aplikacji Kindle na nasze urządzenie mobilne. Aplikację Audible możemy pobrać z tej strony.

Potrzebujemy również założyć konto na Amazon (Your Account / Create your Amazon account) oraz zrejestrować się na Audible.

Dobrą rzeczą jest to, że jako nowi użytkownicy Audible pierwszą książkę możemy pobrać bezpłatnie.

Przykładowa lista zsynchronizowanych książek, czyli eBooks with Audible Narration, jest dostępna pod tym linkiem, natomiast książki dla dzieci możemy znaleźć tutaj.

 


Kategorie: Aplikacje do nauki języków Tagi: , ,

2 komentarze to “Czytaj i słuchaj równocześnie w języku obcym z aplikacją Kindle”

 1. Artur

  mam na iPadzie kindle i audible,
  ściągnąłem książkę i audiobooka i… nie wiem co dalej.
  Przerasta mnie to a marzę by czytać o słuchać jednocześnie zaznaczające się fragmenty…
  Jak znaleźć instrukcję krok po kroku uruchamiania audible narration na iPadzie?

  Odpowiedz


  • admin

   Witaj. Nie wszystkie książki będą tutaj działać, tylko te, które są oznaczenie jako „Whispersync for Voice-ready” lub „Audible Narration”. W przypadku takich książek przycisk do ściągnięcia narracji powinien pojawić się automatycznie, u dołu ekranu urządzenia.

   Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *