, 22 marca, 2017, brak komentarzy

Darmowe książki dla dzieci w języku angielskim. Pobierz bezpłatnie z aplikacją Kindle.

Darmowe książki dla dzieci w języku angielskim są dostępne do pobrania z aplikacją Kindle od księgarni internetowej Amazon.

Wszystko, co potrzebujemy zrobić, aby je pobrać, to założyć konto na Amazon (Your Account / Create your Amazon account), oraz zainstalować bezpłatną aplikacje Kindle na naszym komputerze, tablecie czy telefonie. (O tym jak to zrobić mówię poniżej.)

Jeżeli szukamy darmowych książek dla dzieci w języku angielskim wystarczy, że po przejściu do sklepu w naszej aplikacji (Kindle Store) wpiszemy w okienku wyszukiwarki „free children’s books” lub „free kids books”.

Jeżeli szukamy książek dla dzieci na stronie internetowej Amazon, warto do wyszukiwanego słowa kluczowego dodać wyraz kindle, czyli wpisać „free children’s kindle books”.

Znajdziemy tam setki tytułów.

Możemy również zawęzić wyniki wyszukiwania dodając również wiek dziecka, dla którego szukamy książek. W tym przypadku możemy wpisać „free children’s books age …” i dadać wiek dziecka, na przykład 7.

Przy niektórych książkach zauważymy informacje, że są one bezpłatne tylko dla osób posiadających subskrypcje „kindle unlimited”. Jeżeli nie posiadamy tej płatnej subskrypcji, nie będziemy w stanie nabyć tej książki za darmo. W tym przypadku będzie nas obowiązywać cena, która jest widoczna poniżej.

 

Książki do słuchania

Jak zobaczymy wiele pozycji jest dostępne również w innych formatach (Other Formats). Głównie mam tutaj na myśli wersję audio (Audio Download). Wersja audio będzie zawsze płatna, poza jednym wyjątkiem.

Rejestrując się na Audible mamy możliwość wypróbowania tego serwisu za darmo. Oznacza to, że pierwszą książkę audio możemy pobrać całkowicie bezpłatnie, niezależnie od jej ceny.

Audible należy do Amazon, i jest zasadniczo miejscem, gdzie możemy kupić audiobooki.

 

Czytaj i słuchaj równocześnie

Amazon udostępnia również jeszcze jedną bardzo interesującą funkcję, która nazywa się „Whispersync for Voice-ready” lub również „Audible Narration”.

Tytuły, przy których znajdziemy te określenia, to znaczy „Whispersync for Voice-ready” lub „Audible Narration”, posiadają wersję audio, która jest zsynchronizowana z tekstem na Kindle.

Czyli kupując książkę, oraz zsynchronizowaną z nią wersję audio, będziemy mogli czytać i słuchać narracji audio jednocześnie. Przy tym nasza aplikacja będzie pokazywać nam, które słowa w danym czasie są wymawiane.

Jest to świetna opcja przy uczeniu się języka, a dokładniej mówiąc, poprawnej wymowy. Jednakże to tylko tak na marginesie, ponieważ znacznie wyszedłem poza temat bezpłatnych książek.

Tak jak już to wspomniałem, zachęcam do wypróbowania aplikacji Kindle. Dzięki niej będziemy mieli łatwy dostęp do setek darmowych książek dla dzieci w języku angielskim na naszym tablecie, telefonie lub innym urządzeniu.

 

Jak pobrać aplikację Kindle?

Aby pobrać aplikację Kindle, najlepiej przejdź do sklepu na twoim urządzeniu i poszukaj „Kindle”.

Jeżeli chcesz zainstalować program Kindle na twoim komputerze, możesz go pobrać tutaj (klikając na „Download„).

Pobierz darmowe książki dla dzieci w języku angielskim na twoim Kindle wyszukując „„free children’s books” lub „free kids books”.

Możesz również skorzystać z wyszukiwarki na naszej stronie. Aby zobaczyć wszystkie dostępne pozycje, kliknij na link u dołu okienka „View all … results.”

Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny dla ciebie i skorzystasz ze wskazówek przekazanych przeze mnie.

 


Kategorie: Materiały dla dzieci Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *