, 19 marca, 2018, brak komentarzy

Mnemotechniki – klucz do nauki języków obcych (ebook)

Niebawem będzie dostępny w sprzedaży mój ebook, pod tytułem „Mnemotechniki – klucz do nauki języków obcych”.

W ebooku tym dzielę się osobistymi doświadczeni z nauką trzeciego języka obcego. Moje zmagania z tym językiem doprowadziły mnie do zainteresowania się technikami zapamiętywania i ich użyciem do nauki języków obcych.

Najbardziej skuteczną z mnemotechnik w zastosowaniu do nauki języków obcych jest, według mnie, metoda słów kluczowych.

Metoda ta jest opisana przeze mnie w szczegółach wraz z wieloma przykładami jej użycia.

Gdyby nie mnemotechniki nie wiem czy dałbym radę nauczenia się języka, którego opanowanie obrałem sobie za cel. Jednakże uczenie się języka obcego przy wykorzystaniu mnemotechnik nie oznacza, że nauka nie będzie wymagał od nas żadnej pracy. Mnemotechniki nie są sztuczkami, które pozwoliłyby nam na przyswojenie języka bez zapamiętywania. Nadal będziemy musieli zapamiętywać, jednakże sam proces zapamiętywania stanie się o wiele łatwiejszy, gdyż będzie odbywał się w zmodyfikowanej formie.

Ucząc się korzystania z mnemotechnik, uczymy się czegoś znacznie więcej niż pomocnych w nauce technik i metod. Uczymy się korzystania z tej części mózgu, która zazwyczaj nie była tutaj aktywna.

Ponieważ mnemotechniki bazują na tworzeniu asocjacji oraz mentalnych obrazów, zapamiętując informacje korzystamy nie tylko z naszej lewej półkuli mózgowej, ale nawet w większym stopniu z prawej. Mówiąc inaczej, korzystamy tutaj nie tylko z myślenia analitycznego, ale również z naszej wyobraźni i kreatywności.

Skuteczność mnemotechnik, w tym metody słów kluczowych, wynika właśnie z głębszego poziomu przetwarzania informacji, niż to ma miejsce przy uczeniu się przez wielokrotne powtarzanie.

Zachęcam do zakupu tego ebooka. Rady zaprezentowane tutaj mogę całkowicie zmienić twoje podejście do nauki języków obcych.

eBook: Artur Pluta, Mnemotechniki – klucz do nauki języków obcych.

Najprawdopodobniej, dostępny w sprzedaży na wiosnę 2020 r.

Dziękuję za zainteresowanie,
Artur Pluta


Kategorie: Jak się uczyćTechniki zapamiętywania Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *