, 24 marca, 2017, brak komentarzy

Nauka języka angielskiego za darmo online z Duolingo

Duolingo jest programem, z którym możliwa jest nauka języka angielskiego za darmo.

Został on zaprojektowany w ten sposób, aby przypominał grę komputerową.

Wykorzystanie elementów znanych z gier komputerowych ma za zadanie motywować użytkowników programu do nauki i czynienia postępów.

Materiał jest podzielony na tematy, które są przedstawione, jako umiejętności do zdobycia.

W starszej wersji programu, przerabiając kolejne tematy, mieliśmy określoną liczbę serduszek, które traciliśmy w przypadku błędnych odpowiedzi.

Obecnie zostało to zastąpione wskaźnikami siły, które pokazują na ile opanowaliśmy dany materiał.

Na Duolingo mamy możliwość nauki języka angielskiego od poziomu początkującego do średniozaawansowanego.

Po zalogowaniu się i wybraniu języka, którego chcemy się uczyć („angielski z polskiego”), mamy do wyboru albo rozpoczęcie nauki od początku lub zdanie testu, który określi nasz poziom zaawansowania.

Każdy temat zawiera od jednej do dziesięciu lekcji.

Po zakończeniu określonej ilości tematów zdajemy test sprawdzający. Początkowo jest to po 8 tematach, następnie 16, i dalej po 28, 40 i kończymy na 55 temacie. Przynajmniej tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
Każda lekcja składa się z kilku różnych zadań.

Po pierwsze, uczymy się znaczenia nowych słów na zasadzie tworzenia skojarzeń pomiędzy obrazami i dźwiękami. Klikając na obrazek przedstawiający jakieś słowo w języku angielskim, widzimy jego pisownię i słyszymy również jego wymowę.


Następnym krokiem jest przetłumaczenie słowa lub tekstu, który także widzimy i słyszymy, z języka angielskiego na polski.

Kolejnym krokiem jest podanie tłumaczenia słowa lub frazy z języka polskiego na angielski.

Ostatnim zadaniem jest rozwiązywanie prostych ćwiczeń gramatycznych, gdzie wstawiamy lub wpisujemy brakujące słowa.

U góry strony z zadaniem możemy zobaczyć odnośnik „Wskazówki i notatki”, pod którym możemy znaleźć wyjaśnienia gramatyczne dla danej partii materiału.

Po zakończeniu każdej lekcji otrzymujemy punkty za nią, w zależności od naszych poczynań. Maksymalna ilość punktów, które możemy zdobyć za pojedynczą lekcję to dziesięć.

Poza tym po zakończeniu danego tematu, który składał się z grupy lekcji, otrzymujemy w nagrodę lingoty, które są czymś w rodzaju wirtualnych pieniędzy, za które możemy kupować różne dodatki w sklepie Duolingo.

Dodatkowo po zakończeniu każdego kolejnego tematu, program określi nasz stopień zaawansowania w nauce.

Duolingo motywuje nas do dalszej nauki również tym, że rejestruje liczbę dni, jaką spędziliśmy ucząc się języka i przypominając nam o lekcjach do przerobienia na dany dzień.
Z Duolingo możesz się uczyć na stronie internetowej wykorzystując do tego komputer stacjonarny lub laptopa, albo możesz pobrać aplikację na telefon lub tableta.

Kurs ten jest całkowicie darmowy, gdyż jest tworzony przez społeczność Duolingo. Są to osoby, które posługują się sprawnie przynajmniej dwoma językami i w ten sposób w oparciu o swoje doświadczenie mogą pomóc innym w nauce nowego języka.

Duolingo jest programem, który warto przetestować. I nie tylko z tego powodu, że jedną z rzeczy, którą oni oferują to nauka języka angielskiego za darmo.
Jest wiele innych zalet, takich jak przyjemny interfejs, łatwość dostępu na urządzeniach mobilnych, czy program nauczania wzorowany na grach komputerowych.

 

Aby wypróbować Duolingo odwiedź stronę internetową www.duolingo.com lub pobierz aplikację na twojego smartfona lub tableta.

Aby pobrać aplikację przejdź do sklepu na twoim urządzeniu i poszukaj „duolingo” lub skorzystaj z tego linku.

 


Kategorie: Aplikacje do nauki językówProgramy do nauki językówStrony do nauki języków Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *