, 14 marca, 2017, brak komentarzy

Kluby Duolingo – nowa funkcja popularnej aplikacji

Duolingo – bezpłatny portal do nauki języków obcych – rozszerzył swoją aplikację do nauki języków o dodatkową funkcję – tzw. Kluby Duolingo.

Kluby Duolingo pozwalają grupom przyjaciół, znajomych oraz członkom rodziny pomagać sobie wzajemnie w nauce języka obcego.

Do tej pory na Duolingo mieliśmy możliwość ‘dodać’ znajomych, z którymi mogliśmy rywalizować w czynionych postępach w nauce.

Kluby to coś więcej niż poprzednia opcja „znajomi”. Tutaj nie tylko możemy porównywać nasze postępy z innymi, ale również motywować i dopingować jedni drugich za pomocą krótkich komentarzy, które możemy wybierać z listy sugerowanej nam przez program.

 

W kursie angielski z polskiego komentarze te będą w języku angielskim, wraz z dołączonymi poniżej nich tłumaczeniami na język polski. Przykłady kilku z nich możemy zobaczyć na powyższym zdjęciu.

Zaletą tego rozwiązania jest również to, że równocześnie uczymy się używać tych zwrotów języka obcego w realnych sytuacjach, naturalnie przyswajając ich znaczenie i kontekst ich użycia.

 

Możemy również reagować na postępy innych członków grypy przy pomocy emoji – ikonek wyrażających nasze uczucia.

 

Dodatkowo, bycie członkiem jakiegoś klubu, daje nam możliwość powalczenia o to, by stać się jego liderem. Droga do osiągnięcia tego, prowadzi poprzez zdobycie najlepszych wyników w nauce.

 

Jak założyć klub?

Aby założyć klub lub dołączyć do klubu już istniejącego, potrzebujemy przejść do opcji „Kluby”, klikając na ikonkę tarczy, która znajduje się na pasku narzędzi u dołu ekranu naszej aplikacji.

Jeżeli utworzymy nowy klub, aplikacja poda nam kod, który potrzebujemy przekazać osobom, które chcą do nas dołączyć. Ewentualnie, osoby zainteresowane dołączeniem do naszego klubu, mogą postarać się wyszukać go, podając jego nazwę.

Każdy klub może zawierać do 15 członków.

 

Wprowadzając „Kluby” Duolingo stara się uwzględnić społeczny aspekt nauki języka.

Funkcja ta jest ciągle w fazie testowej i może zmienić się wraz z napływającymi sugestiami.

 

Jak już to zostało nadmienione, wszystkie kursy na Duolingo są bezpłatne. Z Duolingo możemy korzystać na stronie internetowej lub po pobraniu aplikacji na smartfona lub tableta. Na dzień dzisiejszy dla użytkowników języka polskiego dostępna jest wyłącznie nauka języka angielskiego.

Jeżeli znamy język angielski do wyboru będziemy mieć wiele innych języków, wśród których są: hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, duński, szwedzki, norweski, rosyjski i inne.

 

Więcej informacji na temat Duolingo można znaleźć tutaj.

 


Kategorie: Aplikacje do nauki języków Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *